Psychoterapeuta i psycholog on-line

psychoterapia online: e-mail, skype, lync, teamviewer, telefon

Umów sesję
MASZ PYTANIE ?
Kinga Kocjan
e-mail:kinga.kocjan@atfc.pl
mobile:+48 728 37 52 27
Zobacz również
 • informacje podstawowe
 • dla kogo dedykowana
 • dlaczego warto

Psychoterapia online

skorzystaj z profesjonalnej pomocy psychoterapeuty bez wychodzenia z domu

Psychoterapia on-line jest nowoczesną i elastyczną formą kontaktu z psychoterapeutą przy użyciu narzędzi komunikacji elektronicznej takich jak E-mail, Telefon, Skype, Lync, TeamViewer, czy też inne Aplikacje dedykowane. Ma ona na celu udzielenie wsparcia, przyjrzenie się problemom i wypracowanie nowych sposobów radzenia sobie z nimi. Badania wskazują, iż powyższa forma psychoterapii jest równie skuteczna jak jej stacjonarna odmiana, a w przypadkach niektórych typów zaburzeń nawet skuteczniejsza. Psychoterapia on-line to również najdogodniejsza forma pracy terapeutycznej zarówno pod względem logistycznym, jak i finansowym. Jej forma sprzyja ponadto przełamaniu lęku przed pierwszym kontaktem ze specjalistą oraz zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa i dyskrecji, które nie zawsze są możliwe w przypadku terapii i konsultacji stacjonarnych.

więcej
.
Wielokrotnie potwierdzona skuteczność

Terapia na odległość jest powszechnie znana już od czasów Sigmunda Freuda, który wykorzystywał wymianę listową z pacjentami w swojej pracy terapeutycznej. Jest to też forma bardzo skuteczna jeśli chodzi o interwencje kryzysowe, czego dowodem są efektywnie funkcjonujące w wielu krajach od lat telefony zaufania. Nowoczesną kontynuacją powyższych praktyk jest psychoterapia online, oferowana również przez nasze centrum psychoterapii, która obecnie uważana jest za innowacyjną i wysoce skuteczną formę wsparcia w odniesieniu do większości zaburzeń podlegających stacjonarnej odmianie psychoterapii. | :: zobacz przykładowe wyniki badań


Mylne przekonania związane z psychoterapią online

Bardzo często mylną obawą w kontekście psychoterapii online jest przekonanie, iż psychoterapia w formie pozbawionej bezpośredniego, fizycznego kontaktu Klienta z psychoterapeutą będzie mniej efektywna z uwagi na ograniczenie liczby odbieranych bodźców. Jednakże forma ta stwarza zupełnie nowe możliwości dla psychoterapeuty, który nieobciążony pełnym zakresem bodźców pozawerbalnych może lepiej wsłuchać się w to, co chce wyrazić Klient za pomocą słów.


Psychoterapia online

ukierunkowanie elastyczność i eliminację barier w dostępie do profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej

Nasza oferta psychoterapii online kierowana jest w między innymi do osób przebywających czasowo lub stale poza granicami Polski, osób które z uwagi na miejsce zamieszkania mają utrudniony dostęp do placówek zajmujących się pomocą psychoterapeutyczną i psychologiczną, osób niepełnosprawnych oraz osób którym sytuacja rodzinna nie pozwala na uczestnictwo w tradycyjnej psychoterapii stacjonarnej. Oferowane przez nasze centrum psychoterapii usługi online to także alternatywa dla osób, które z uwagi na aktywność zawodową mogą skorzystać z pomocy terapeutycznej wyłącznie w niestandardowych godzinach wieczornych. Ponadto naszą ofertę psychoterapii online kierujemy do tych wszystkich, którzy cenią sobie elastyczność czasową oraz są zainteresowani zmniejszeniem kosztów sesji terapeutycznych.

Psychoterapia online

zwiększenie dostępności i ograniczenie kosztów terapii przy zachowaniu zalet sesji stacjonarnych

Psychoterapia online jest najbardziej wygodną formą wsparcia, która pozwala zachować maksimum anonimowości, a także zaoszczędzić czas i środki finansowe przeznaczane na dojazdy i podwyższony koszt sesji stacjonarnych wynikający z ponoszenia przez placówkę w ich przypadku większych kosztów stałych. Jest to także komfortowa forma pomocy, która umożliwia korzystanie z psychoterapii w wybranym przez siebie miejscu i czasie, co stwarza dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i sprzyja większej otwartości w relacji psychoterapeuta - Klient.

 • „Terapia pomogła mi zrozumieć jak współuzależniona byłam w relacji z mężem alkoholikiem i jak destrukcyjne dla mnie to było (…)"
 • „Kilka lat temu kiedy miałam myśli samobójcze czułam, że terapia jest moją ostatnią deską ratunku, dzisiaj cieszę się, że pozwoliłam sobie pomóc (…)"
 • „Kiedy zgłaszałam się na terapię byłam pewna, że mój problem jest związany z sercem teraz już wiem, że prawdziwa przyczyna leżała głębiej (…)"
 • „Nie mogłam poradzić sobie ze smutkiem po utracie zdrowia w wyniku wypadku, dzięki sesjom z terapeutą wyrzuciłam z siebie cały (…)"
 • „Całe życie czułam się gorsza od innych i nie potrafiłam przez to budować relacji. Psychoterapia pomogła mi zmienić moje przekonania (…)"
 • „Kiedy straciłam pracę myślałam że to koniec świata, sesje z terapeutką pokazały mi, że kryzys może być początkiem czegoś nowego (…)"
 • „Miałem sporą nieufność co do leczenia poprzez psychoterapię, jednak po kilku miesiącach mogę śmiało powiedzieć, że warto było spróbować (…)"
 • „Nie wierzyłem że psychoterapia online może mi pomóc, ale po kilku spotkaniach poczułem ulgę i to, że w końcu jestem zrozumiany (…)"
 • „Polecam sesje online osobom które tak jak ja żyją w ciągłych rozjazdach, dzięki takiej opcji mogłem podjąć rozmowy z psychoterapeutą (…)"
 • „Dziękuję Pani Kingo za towarzyszenie mi w ciężkiej drodze po zdrowie, były momenty pełne zwątpienia, ale warto było wytrwać do końca (…)"
 • „Śmiało polecam kontakt przez skype, dzięki któremu udało mi się wznowić moją terapię po dwuletniej przerwie spowodowanej przeprowadzką (…)"
 • "Serdecznie dziękuję za pomoc jaką otrzymałam w trakcie mojej psychoterapii oraz za wytrwałość pani Kingi, dzięki (…)"
 • "Osobiście najbardziej cenię sobie możliwość odbywania wieczorami, kiedy moja córeczka już śpi i mogę skupić się na rozmowie (…)
 • "Mieszkam w USA i nie wyobrażam sobie mówienia o swoich przeżyciach w obcym języku, dlatego zdecydowałam się na terapię online (...)"
 • "Mieszkając w USA do czasu odkrycia terapii przez internet nie było mnie stać na godzenie spotkań z psychoanalitykiem z wydatkami na dom (...)"
 • "Rozmowa z terapeutą pomogła mi uporać się z depresją poporodową i zmniejszyła obawy związane z rodzicielstwem jakie miałam od lat (...)"
 • "Jako lekarz nie chciałem korzystać z pomocy kolegów z przychodni, dlatego wybrałem formę pracy, która daje mi poczucie anonimowości (...)"
 • "Będąc w delegacji doceniłam zalety swobodnego kontaktu, jaki uzyskałam dzięki kontynuowaniu terapii przez komunikator internetowy (...)"
 • "Serdecznie dziękuję za poświęcony czas i wspieranie mnie w ciężkich chwilach mojego życia, dopiero po czasie zrozumiałam jak bardzo (...)"
 • "Nie spodziewałem się, że moje doświadczenia w pracy z terapeutą będą tak pozytywne i że wreszcie zdecyduję się na zmiany w swoim życiu (...)"
 • "Zgłosiłam się z myślą jedynie o kilku sesjach i nawet nie wiem jak minęły te 2 lata ale cieszę się że mnie to spotkało bo było mi to potrzebne (...)"
 • "Najbardziej zaskoczył mnie spokój oraz opanowanie mojego terapeuty, który konsekwentnie skłaniał mnie do otwarcia się (...)"

  Opłata jednorazowa

  • E-mail: 89 PLN/h
  • Telefon: 99 PLN/h
  • Skype: 99 PLN/h
  • Lync: 99 PLN/h
  • TeamViewer: 109 PLN/h

  Abonament 12 sesji

  • E-mail: 890 PLN
  • Telefon: 990 PLN
  • Skype: 990 PLN
  • Lync: 990 PLN
  • TeamViewer: 1090 PLN
  • informacje podstawowe
  • dla kogo dedykowana
  • dlaczego warto

  Konsultacje psychologiczne

  uzyskaj szybką i profesjonalną diagnozę problemu od doświadczonego psychologa

  Konsultacje psychologiczne są spotkaniem psychologa z Klientem polegającym na jednorazowym lub kilku krotnym kontakcie, które może stanowić doraźną pomoc lub być początkiem dłuższego procesu terapeutycznego. Celem powyższego kontaktu z psychologiem jest dokonanie wstępnej diagnozy przypadku Klienta, nakierowanie go na kontakt ze specjalistą, jak również wskazanie kierunków do dalszej pracy w celu samodzielnej eliminacji zdefiniowanego uprzednio problemu. Dzięki wstępnej konsultacji możliwe jest otrzymanie wsparcia psychicznego, a także uzyskanie lepszej orientacji w naturze problemu poprzez zapoznanie się z informacjami i spostrzeżeniami psychologa. Konsultacje psychologiczne on-line odbywają się za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej i przebiegają w bezpiecznej przestrzeni umożliwiającej swobodne wyrażenie emocji i uczuć.

  więcej
  .
  Zalety konsultacji psychologicznych

  Konsultacje psychologiczne jakie oferuje nasza poradnia psychologiczna pomagają w zrozumieniu trudności z jakimi borykają się Klienci oraz rzucają światło na to czym w istocie są niepokojące objawy jakie u siebie zauważają. Dzięki temu możliwym staje się szybka i wczesna diagnoza prowadząca do podjęcia leczenia farmakologicznego, jak również psychoterapeutycznego oraz powrotu do zdrowia i równowagi psychicznej. Konsultacje psychologiczne są zorientowane na szybkie udzielenie rzetelnej i fachowej informacji dzięki czemu pomagają w podjęciu dalszych świadomych decyzji w odniesieniu do procesu terapeutycznego.

  Konsultacje psychologiczne

  nakierowanie na szybkie przekazanie wstępnej diagnozy i informacji na temat natury zaburzenia lub problemu

  Konsultacje psychologiczne dostępne w ramach naszej internetowej poradni psychologicznej polecane są w szczególności osobom, które pragną zasięgnąć informacji na temat swojego problemu oraz potencjalnych ścieżek z jakich mogą skorzystać aby problem przepracować. Konsultacje psychologiczne to także usługa dla osób, które chcą otrzymać od wykwalifikowanego psychologa konkretne i rzetelne informacje dotyczące zaburzenia lub problemu z jakim się borykają. Usługa ta jest dedykowana także Klientom, którzy chcą skorzystać z kompleksowej diagnostyki psychologicznej pod okiem doświadczonego psychologa.

  Konsultacje psychologiczne

  niezobowiązująca możliwość uzyskani wstępnej diagnozy i wskazówek względem dalszych działań

  Konsultacje psychologiczne jakie oferuje nasza internetowa poradnia psychologiczna są niezobowiązującą formą pierwszego kontaktu z psychologiem, która może pomóc w zrozumieniu problemów z jakimi się borykamy. Konsultacje te stwarzają obszar, gdzie wspólnie z psychologiem można przyjrzeć się problemom, otrzymać wskazówki, porady, diagnozę oraz informacje zwrotne. Jest to także miejsce gdzie można otrzymać doraźną i szybką pomoc oraz wsparcie psychiczne w sytuacjach kryzysowych bez podejmowania decyzji o uczestnictwie w długotrwałym procesie terapeutycznym.

  • "Długo szukałam informacji na forach zanim zdecydowałam się na konsultacje e-mail, dzięki której odważyłam się na wizytę u specjalisty (...)"
  • "Uważam konsultacje internetowe w wykonaniu państwa serwisu za ciekawą alternatywę dla terapii stacjonarnej jaką odbyłem w swoim mieście (…) "
  • "Nie spodziewałem się, że moje doświadczenia w pracy z terapeutą mogą być tak pozytywne i że dzięki temu zdecyduję się na zmiany w swoim życiu (...)"
  • „Jestem bardzo wdzięczny za pomoc, a przede wszystkim za to, że nigdy nie czułem się oceniany, a mogłem liczyć na wsparcie ze strony terapeuty (…)"
  • „Moim problemem było od zawsze zaufanie ale dzięki miłej i otwartej relacji z terapeutą miałem przestrzeń aby przyjrzeć się swojemu lękowi (…)"
  • „Dzięki trafnym spostrzeżeniom psychologa udało mi się poukładać relacje z córką, w których czułam się kompletnie zagubiona i przerażona (…)"
  • „Mieszkam na stałe za granicą, z dala od bliskich czułam się samotna i nie wiedziałam co z tym zrobić, sesje online okazały się dla mnie zbawienne (…)"

   Opłata jednorazowa

   • E-mail: 89 PLN/h
   • Telefon: 99 PLN/h
   • Skype: 99 PLN/h
   • Lync: 99 PLN/h
   • TeamViewer: 109 PLN/h

   Diagnostyka 1 seria

   • E-mail: 590 PLN
   • Telefon: 690 PLN
   • Skype: 690 PLN
   • Lync: 690 PLN
   • TeamViewer: 790 PLN
   • informacje podstawowe
   • dla kogo dedykowana
   • dlaczego warto

   Konsultacje seksuologiczne

   zdobądź profesjonalne i skuteczne wsparcie w problemach natury intymnej

   Konsultacje z seksuologiem są procesem, w ramach którego można skutecznie znaleźć wyjaśnienie i rozwiązanie problemów natury seksualnej w atmosferze zrozumienia i całkowitej dyskrecji. Ich celem jest diagnoza przez seksuologa zaburzeń i problemów oraz dostarczenie Klientowi niezbędnej wiedzy na ich temat, a także ukazanie potencjalnych ścieżek dalszej terapii w celu ich eliminacji. Konsultacje seksuologiczne mają też na celu przełamanie wstydu oraz wzmocnienie własnych kompetencji i wiedzy w aspektach seksualnych, tak aby możliwe było czerpanie pełnej satysfakcji z życia intymnego. Przeprowadzane badania pokazują, że dzięki pomocy wykwalifikowanego seksuologa z większością problemów natury seksualnej o nie fizycznym charakterze można sobie poradzić, podnosząc tym samym komfort i satysfakcję z życia intymnego.

   więcej
   .
   Powszechność problemu i jego ignorowanie

   Problemy seksualne towarzyszą człowiekowi przez całą historię jego życia. Pomimo tego, że statystycznie 3 osoby na 5 doświadczają problemów natury seksualnej sfera ta od zawsze była owiana tematami tabu. Z tego względu wiele osób borykających się z problemami w tym obszarze cierpi, ale nie zwraca się po profesjonalną pomoc. Ignorowanie problemu niestety nie prowadzi do rozwiązania, a jedynie do intensyfikacji jego objawów. Problemy seksualne można jednak przezwyciężyć, często już pierwsze spotkanie z seksuologiem przynosi istotne pozytywne efekty i pokazuje kierunki dalszej pracy. Spotkanie to pozwala również zdiagnozować czy problem ma podłoże psychiczne, czy też fizyczne i określa jakie należy zastosować środki naprawcze.

   Konsultacje seksuologiczne

   ukierunkowanie na szybkie rozwiązanie problemu i poprawę życia intymnego partnerów

   Konsultacje seksuologiczne dedykowane są dla kobiet i mężczyzn borykających się z zaburzeniami i problemami natury seksualnej. W szczególności związanymi z różnorodnymi zaburzeniami, urazami psychicznymi, traumami, menopauzą oraz innymi czynnikami związanymi ze sferą intymną. Ponadto konsultacje pod okiem seksuologa dedykowane są dla małżeństw i par, których życie seksualne przestało być satysfakcjonującym elementem wspólnego życia prowadząc do osłabnięcia więzi i nieporozumień.

   Konsultacje seksuologiczne

   możliwość polepszenie życia intymnego oraz eliminacji napięć przenoszonych na inne sfery psychiki

   Brak zadowolenia w sferze seksualnej ma znaczący wpływ na pożycie partnerskie, dlatego też pomoc seksuologa może wpłynąć nie tylko na eliminację problemów w sferze seksualnej ale również na poprawę relacji oraz zniwelowanie rodzących się napięć i frustracji pomiędzy partnerami. Konsultacje seksuologiczne wpływają również pozytywnie na odbudowywanie własnego poczucia wartości. Popęd seksualny stanowi jedną z podstawowych potrzeb domagających się zaspokojenia, gdy jest to utrudnione lub niemożliwe to powoduje to negatywne samopoczucie i niepożądane zachowania. Doświadczony seksuolog może jednak wyjaśnić Klientowi mechanizmy przenoszenia napięć ze sfery intymnej na inne obszary życia i pomóc w wypracowaniu skutecznych metod radzenia sobie z nimi.

   • Dodaj swoją opinię na temat tej usługi,
    pomóż nam poprawić ofertę.

    Opłata jednorazowa

    • E-mail: 89 PLN/h
    • Telefon: 99 PLN/h
    • Skype: 99 PLN/h
    • Lync: 99 PLN/h
    • TeamViewer: 109 PLN/h

    Abonament 12 sesji

    • E-mail: 890 PLN
    • Telefon: 990 PLN
    • Skype: 990 PLN
    • Lync: 990 PLN
    • TeamViewer: 1090 PLN
    • informacje podstawowe
    • dla kogo dedykowana
    • dlaczego warto

    Coaching rodzicielski

    skuteczne wsparcie procesów wychowawczych i komunikacyjnych

    Coaching jest formą pracy zorientowanej na cel, co pozwala na szybkie wypracowanie i wprowadzenie w życie strategii i działań zmierzających do rozwiązania problemów. Coaching rodziecielski ma na celu przede wszystkim umożliwienie dotarcia do głęboko zakorzenionych przekonań oraz błędnych wzorców ograniczających funkcję i rolę rodzica tak aby możliwym stało się wypracowanie nowych strategii radzenia sobie z tym co stanowiło dotychczas trudność. Proces ten pozwala ponadto na lepsze rozumienie punktu widzenia dziecka oraz rozwijanie świadomości własnych słabości i mocnych stron, co usprawnia budowanie bliskich relacji opartych na szacunku i porozumieniu.

    więcej
    .
    Innowacyjna metoda pracy z rodzicami i dziećmi

    Coaching rodzicielski jest stosunkową nową i mało rozpowszechnioną metodą pracy z problemami wychowawczymi, ale odnoszącą bardzo pozytywne efekty. Dzieje się to za sprawą specyficznego klimatu, budowania relacji opartej na szacunku, wzajemnym zaufaniu i akceptacji pomiędzy coachem, a rodzicem. Podstawowym założeniem tej formy pomocy jest wiara, że najważniejszą wartością w życiu rodzica jest dziecko i każdy ma potencjał i możliwość spełniania się w tej roli.

    Coaching rodzicielski

    ukierunkowanie na wzmocnienie kompetencji i eliminację błędnych nawyków i schematów działania

    Coaching rodzicielski polecany jest w szczególności rodzicom borykającym się z problemami wychowawczymi, którzy chcieliby uzyskać wgląd we własne błędy i zakorzenione wzorce. Jest to także oferta dla osób, które chciałyby pogłębić relacje z dziećmi, wypracować nowe metody wychowawcze oraz wzmocnić własne kompetencje. Coaching rodzicielski to opcja także dla tych, którzy przygotowując się do bycia rodzicem potrzebują pomocy w budowie swojej rodzicielskiej roli.

    Coaching rodzicielski

    efektywne doskonalenie własnych kompetencji oraz odbudowa i pogłębienie relacji z dzieckiem i bliskimi

    Dzięki spotkaniu z coachem możliwe staje się doskonalenie kompetencji rodzicielskich, pogłębienie relacji z dziećmi, usprawnienie komunikacji i wypracowanie nowych metod wychowawczych. W konsekwencji wpływa to na polepszenie klimatu i atmosfery pomiędzy wszystkimi członkami rodziny, a także na odbudowanie własnego poczucia wiary w bycie dobrym rodzicem i poczucia mocy sprawczej, iż potrafimy sprostać obowiązkom i wymogom jakie stawia przed nami rodzicielstwo.

    • Dodaj swoją opinię na temat tej usługi,
     pomóż nam poprawić ofertę.

     Opłata jednorazowa

     • E-mail: 89 PLN/h
     • Telefon: 99 PLN/h
     • Skype: 99 PLN/h
     • Lync: 99 PLN/h
     • TeamViewer: 109 PLN/h

     Abonament 12 sesji

     • E-mail: 890 PLN
     • Telefon: 990 PLN
     • Skype: 990 PLN
     • Lync: 990 PLN
     • TeamViewer: 1090 PLN
     • informacje podstawowe
     • dla kogo dedykowana
     • dlaczego warto

     Life coaching

     intensywne wsparcie procesu zmiany i wydobywania mocnych stron

     Life coaching jest bardzo efektywną formą wspierania Klienta w dokonywaniu zmian odbywającą się w kilku konkretnych krokach. Podstawą pracy jest określenie celu jaki Klient chciałby osiągnąć i stworzenie na tej podstawie planu działań z uwzględnieniem przeszkód jakie mogą pojawić się w trakcie jego realizacji, a także mocnych stron, które posłużą jako baza w dążeniu do realizacji wyznaczonego celu. Jest to forma pracy oparta na teraźniejszości i przyszłości przeznaczona dla osób zmotywowanych i gotowych na zmiany. Skuteczniejsze osiąganie celów możliwe jest dzięki wsparciu coacha, którego zadaniem jest wydobycie potencjału tkwiącego w Kliencie.

     więcej
     .
     Skuteczna forma rozbudzania potencjału

     Life coaching jest formą pracy skierowaną do osób zdrowych i zmotywowanych na proces, które chciałyby wykorzystując własne zasoby dokonać inspirujących zmian w życiu. Zmiany te możliwe są do osiągnięcia dzięki osobie i wsparciu coacha, który udostępnia narzędzia i techniki pozwalające lepiej poznać siebie i zmierzyć się z obawami i procesem zmiany. Coach nie radzi, nie dokonuje decyzji za Klienta, a jedynie wspomaga i pośredniczy w wydobywaniu bogactw tkwiących w każdej osobie.

     Life coaching

     ukierunkowanie na skuteczną motywację i tworzenie impulsu wspierającego proces zmian i rozwoju

     Life coaching polecany jest wszystkim, którzy chcą lepiej poznać siebie i swoje możliwości, chcą osiągnąć więcej i uwierzyć że mogą to zrobić. Usługa ta skierowana jest także dla osób, które chcą znaleźć swoją ścieżkę zawodową oraz podnieść kompetencje i motywację do pracy. Coaching nie jest formą terapii, dlatego przeznaczony jest wyłącznie dla osób prawidłowo funkcjonujących w sferze zdrowia psychicznego oraz w zakresie stosunków społecznych i interpersonalnych.

     Life coaching

     ściśle zdefiniowane cele odnoszące się do przyszłości i skuteczne wydobywanie ukrytego potencjału

     Life coachnig jest bardzo skuteczną formą wsparcia skierowaną na przyszłość i realizacje konkretnie postawionych celów. To propozycja dla wszystkich, którzy szukają impulsu do podjęcia ważnych decyzji, chcą zmienić coś ważnego w życiu lub szukają wsparcia w zakresie mierzenia się z procesem zmiany. Life coaching pomaga przede wszystkim wydobywać własny nieświadomy potencjał i zasoby wewnętrzne, co z kolei pozwala wzbogacić swoje życie zawodowe i osobiste.

     • Dodaj swoją opinię na temat tej usługi,
      pomóż nam poprawić ofertę.

      Opłata jednorazowa

      • E-mail: 89 PLN/h
      • Telefon: 99 PLN/h
      • Skype: 99 PLN/h
      • Lync: 99 PLN/h
      • TeamViewer: 109 PLN/h

      Abonament 12 sesji

      • E-mail: 890 PLN
      • Telefon: 990 PLN
      • Skype: 990 PLN
      • Lync: 990 PLN
      • TeamViewer: 1090 PLN
      Psychoterapia online – dobry psychoterapeuta
      W czym pomaga psychoterapia online: Psychoterapia online pomaga w przezwyciężeniu lęku i wstydu przed pierwszym kontaktem ze specjalistą. Dzięki wsparciu i empatii dobry psychoterapeuta tworzy obszar, w którym Klient jest w stanie pozbyć się własnego lęku poprzez zmianę i przebudowę negatywnych przekonań, mechanizmów obronnych oraz zniekształceń poznawczych. Psychoterapia online pomaga także w wypracowaniu nowych strategii radzenia sobie z własnymi emocjami i problemami. Skuteczność psychoterapii online: Psychoterapia online jest skuteczną formą pomocy czego dowodem są wyniki badań potwierdzające jej pozytywne lecznicze efekty. Wiele badań wskazuje także, że w zakresie efektywności nie ma istotnych różnic pomiędzy psychoterapią online, a sesjami jakie realizuje psychoterapeuta stacjonarnie. Dowodem na skuteczność pracy w trybie online jest coraz większa liczba osób świadczących taką pomoc oraz osób korzystających i ceniących tego rodzaju terapię. Tryb świadczenia psychoterapii online: Psychoterapia online prowadzona jest za pośrednictwem narzędzi komunikacji internetowej takich jak E-mail, Skype, TeamViewer lub Telefon. Sesje prowadzone są w dogodnych dla Klientów o zróżnicowanych potrzebach porach, do południa, po południami lub wieczorami. Spotkania z psychoterapeutą trwają 60 minut i odbywają się od jednego do kilku razy w tygodniu.

      Konsultacje psychologiczne – dobry psycholog
      W czym pomagają konsultacje psychologiczne: Konsultacje psychologiczne pomagają w przełamaniu wstydu i oporu przed pierwszym spotkaniem z psychologiem lub innym specjalistą. Dzięki takiemu kontaktowi dobry psycholog pomaga w znalezieniu sposobu poradzenia sobie z problemem, a także w dostarczeniu niezbędnej wiedzy, diagnozy i wsparcia dotyczącego niepokojących problemów lub objawów z jakimi boryka się Klient. Skuteczność konsultacji psychologicznych: Konsultacje psychologiczne są bardzo skuteczną formą pierwszego kontaktu, w ramach którego Klient zostaje wstępnie zdiagnozowany przez psychologa i doinformowany o naturze problemu. Często wstępna konsultacja jaką realizuje psycholog staje się pierwszym krokiem do podjęcia procesu leczenia, co jest potwierdzone ilością osób zgłaszających się i podejmujących psychoterapię indywidualną lub grupową z polecenia innego specjalisty. Tryb świadczenia konsultacji psychologicznych: Konsultacje psychologiczne prowadzoną są w formie sesji online za pośrednictwem E-maila, Skypa, TeamViewera lub Telefonu. Konsultacje wymagające fizycznej interakcji psychologa z Klientem oraz szczegółowej diagnozy z użyciem testów psychologicznych są prowadzone w gabinecie w tradycyjny stacjonarny sposób. Konsultacje psychologiczne związane z interwencją kryzysową są realizowane przez naszych psychologów w trybie ekspresowym.

      Konsultacje seksuologiczne – dobry seksuolog
      W czym pomagają konsultacje seksuologiczne: Konsultacje seksuologiczne są spotkaniem z profesjonalnie przygotowanym do udzielania pomocy seksuologiem, w trakcie których Klient ma możliwość wyzbycia się wstydu związanego z problemami natury seksualnej, a także zaczerpnięcia fachowej wiedzy i poznania sposobów umożliwiających efektywne rozwiązanie problemu. Skuteczność konsultacji seksuologicznych: Skuteczność konsultacji seksuologicznych została poparta wieloma badaniami prowadzonymi w tej dziedzinie, jak również indywidualnymi przypadkami osób, które polecają tą formę pomocy. Pozytywne efekty pracy seksuologa są oparte na sprawdzonych technikach terapeutycznych, a także najnowszych metodach i ćwiczeniach, które w wypadku niektórych zaburzeń dają nawet 80% skuteczności. Tryb świadczenia konsultacji seksuologicznych: Konsultacje seksuologiczne prowadzone są przez seksuologa w dogodnej formie kontaktu online przy użyciu narzędzi komunikacji internetowej takich jak E-mail, Skype, TeamViewer lub Telefon. Sesje prowadzone są z dużym naciskiem na dostępność pomocy specjalistycznej zarówno w godzinach dopołudniowych, jak również popołudniami i wieczornych.

      Coaching rodzicielski – dobry coach
      W czym pomaga coaching rodzicielski: Coaching rodziecielski pomaga w wypracowaniu nowych technik i sposobów radzenia sobie z procesem wychowywania dzieci. Dzięki odpowiednim narzędziom pracy dobry coach stwarza możliwości przebudowania dotychczasowych przekonań umożliwiając tym samym lepsze zrozumienie siebie, własnych emocji, ograniczeń, a przede wszystkim dziecka. W konsekwencji coaching wpływa na budowanie i umacnianie więzi i pogłębienie relacji między rodzicami, a dziećmi. Skuteczność coachingu rodzicielskiego: Coaching rodziecielski jest stosunkową nowa formą pracy w obszarze wychowawczym, jednak w krótkim czasie znajduje coraz większe zainteresowanie ze względu na trwałą skuteczność i wymierne korzyści przy jednocześnie relatywnie krótkoterminowej formule pracy. W badaniach zwraca się uwagę, że skuteczność tej formy pracy oparta jest nie na zmianie ale wykorzystaniu potencjału, który każda osoba posiada już w swoich zasobach. Tryb świadczenia coachingu rodzicielskiego: Coaching rodziecielski prowadzony jest przez wykwalifikowanego coacha w formie elektronicznej przy zastosowaniu narzędzi internetowych takich jak E-mail, Skype, TeamViewer lub Telefon. Dodatkową formą pomocy są realizowane warsztaty rozwojowe dla rodziców oparte na wykorzystaniu coachingu jako narzędzia zmiany. Sesje coachingu rodzicielskiego prowadzone są w godzinach dopołudniowych, popołudniowych i wieczornych.

      Life coaching – dobry coach
      W czym pomaga life coaching: Life coaching pomaga prawidłowo funkcjonującym jednostkom w zrealizowaniu konkretnego podjętego przez siebie celu przy wykorzystaniu własnych zasobów. Jest to forma pomocy dla osób, które skupione są na teraźniejszości i przyszłości i przy pomocy oraz wsparciu dobrego coacha chcą wzbogacić swoje życie osobiste lub zawodowe. Skuteczność life coachingu: Life coaching jest coraz bardziej popularną metodą pracy ze względu na konkretne cele i mierzalne efekty jakie są widoczne w związku z realizacją postawionych celów. Blisko 90% osób korzystających z tej formy pomocy potwierdza jej pozytywne efekty i zdecydowały by się powtórnie na sesje. Skuteczność life coachingu oparta jest nie tylko na pracy z coachem zorientowanej na cel, ale w dużej mierze na narzędziach i technikach pracy oraz samej osobie coacha. Tryb świadczenia life coachingu: Life coaching prowadzony jest poprzez wykwalifikowanego coacha w formie cotygodniowych spotkań przy zastosowaniu narzędzi internetowych takich jak E-mail, Skype, TeamViewer lub Telefon. Dodatkową formą pomocy są realizowane zajęcia warsztatowe oparte na wykorzystaniu coachingu jako narzędzia zmiany. Sesje life coachingu prowadzone są w godzinach do południowych, popołudniowych i wieczornych.

      Centrum Psuchoterapii -Kinga Kocjan
      Kinga Kocjan
      psychoterapeuta
      senior partner
      więcej
      Centrum Psuchoterapii -Tomasz Gorajski
      Tomasz Gorajski
      psychoterapeuta
      seksuolog
      więcej
      Centrum Psuchoterapii -Patrycja Madej
      Patrycja Madej
      psychoterapeuta
      trener
      więcej
      Centrum Psuchoterapii -Ilona Roeding
      Ilona Roeding
      psychoterapeuta
      trener
      więcej
      Centrum Psuchoterapii -Łukasz Rogacz
      Łukasz Rogacz
      psycholog / coach
      więcej
      Kinga Kocjan

      Centrum Psuchoterapii - Kinga KocjanKinga Kocjan jest doświadczonym psychoterapeutą o specjalizacji terapia indywidualna oraz usługi korporacyjne (od 2008 świadczy ona również usługi drogą elektroniczną). We wspópracy z Pracownią Dobrej Praktyki prowadzi warsztaty grupowe i zajęcia rozwojowe. Jest także czynnym członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego.


      Zawodowo Kinga Kocjan kieruję departamentem ATFC Psychotherapy and Psychology, a także prowadzi praktykę psychoterapeuty w zakresie psychoterapii tradycyjnej, konsultacji on-line oraz zajęć warsztatowych. W swojej pracy klinicznej reprezentuje podejście psychoanalityczne. Wiele lat pracowała bazując na integralnym modelu pracy z pacjentem opierającym się na połączeniu terapii humanistyczno-egzystencjalnej, poznawczo- behawioralnej, psychodynamicznej i Gestalt. Ukończyła także wiele kursów pozwalających zgłębić jej różne metody i narzędzia pracy z drugim człowiekiem takie jak RTZ, NLP, analiza transakcyjna czy też praca z ciałem według teorii Lowena.


      Kinga Kocjan specjalizuje się w tematyce związanej z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, osobowości oraz z rozwiązywaniem problemów komunikacyjnych i łagodzeniem konfliktów kulturowych oraz społecznych. Ponadto jej specjalnością jest terapia indywidualna i treningi związane z wieloaspektowym i zbalansowanym układaniem relacji interpersonalnym, małżeńskich i zawodowych oraz z wypaleniem zawodowym i przeciążeniem stresem.


      Kinga Kocjan ukończyła naukę w IPS w Warszawie (psychoterapia), międzynarodowe studia w ISE w Moskwie (psychologia praktyczna) oraz na Uniwersytecie SWPS (psychologia kliniczna). Ponadto ukończyła studia pedagogiczne w WSFP „Ignatianum” w Krakowie. Obecnie Kinga Kocjan jest w trakcie akredytowanego szkolenia w nurcie psychoterapii psychoanalitycznej w DSPP we Wrocławiu. Swoją pracę poddaje stałej superwizji u certyfikowanego superwizora psychoterapii psychoanalitycznej.


      E-mail: kinga.kocjan@atfc.pl
      Skype: cp_kinga.kocjan

      Tomasz Gorajski

      Centrum Psuchoterapii - Tomasz Gorajski Tomasz Gorajski jest psychologiem, seksuologiem i psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji specjalizującym się w terapii indywidualnej młodzieży oraz osób dorosłych. Zawodowo prowadzi praktykę kliniczną w zakresie indywidualnej psychoterapii tradycyjnej, konsultacji on-line oraz warsztatów i treningów rozwojowych. Ponadto Tomasz Gorajski na co dzień pracuje jako psychoterapeuta i seksuolog w oddziale terapeutycznym dla osób z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub niepełnosprawnych intelektualnie.


      W swojej pracy Tomasz Gorajski reprezentuje podejście poznawczo-behawioralne. Odwołuje się on do szerokiego zakresu metod pracy m. in. takich jak dialektyczna terapia behawioralna, terapia zorientowana na schematy, terapia PTSD metodą przedłużonej ekspozycji, terapia oparta na akceptacji i zaangażowaniu czy terapia poznawcza oparta na uważności.


      Tomasz Gorajski specjalizuje się m. in. w tematyce dotyczącej zaburzeń lękowych (napady paniki, fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, lęk społeczny, PTSD), zaburzeniami nastroju (zaburzenia depresyjne, choroba afektywna dwubiegunowa), zaburzeń osobowości, zaburzeń snu oraz odżywiania. Ponadto zajmuje się także psychoterapią zaburzeń i dysfunkcji seksualnych. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.


      Tomasz Gorajski ukończył psychologię na Uniwersytecie SWPS. Jest absolwentem studiów podyplomowych z psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Aktualnie kończy proces szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS. Odbył specjalistyczne szkolenia, m. in. z zakresu: interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, psychotraumatologii, seksuologii sądowej oraz psychoterapii uzależnień. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB.


      E-mail: tomasz.gorajski@centrumpsychoterapii.eu
      Skype: cp_tomasz.gorajski

      Patrycja Madej

      Centrum Psuchoterapii - Patrycja MadejPatrycja Madej jest psychoterapeutą, od 13 lat specjalizującym się w tematyce uzależnień oraz przemocy w rodzinie i względem kobiet. Zawodowo prowadzi praktykę psychoterapeuty w zakresie indywidualnej psychoterapii tradycyjnej, konsultacji on-line oraz warsztatów i treningów rozwojowych. Ponadto Patrycja Madej pracuję jako starszy specjalista socjalny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu oraz trener kompetencji i umiejętności społecznych.


      W swojej pracy Partycja Madej reprezentuje podejście integracyjne ze szczególnym uwzględnieniem w swojej pracy podejścia psychodynamicznego i terapii opartej na uważności i wglądzie. Odwołuje się ona także do szerokiego zakresu metod pracy takich jak racjonalna terapia zachowań (RTZ), interpretacja marzeń sennych, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (RST).


      Patrycja Madej specjalizuje się w tematyce związanej z uzależnieniami i współuzależnieniem, przemocą w rodzinie, przemocą wobec kobiet, układaniem relacji interpersonalnych oraz zaburzeniami klinicznymi takimi jak depresja, nerwica, zaburzenia osobowości i odżywiania. Ponadto jej specjalnością jest terapia indywidualna oraz treningi i warsztaty koncentrujące się na szeroko pojętym rozwoju osobistym. Posiada ona doświadczenie w prowadzeniu warsztatów jako samodzielny terapeuta realizując swoje autorskie programy.


      Patrycja Madej ukończyła naukę w IPS w Warszawie (psychoterapia) oraz Poradnictwo Rodzinne na Uniwersytecie Opolskim. Ponadto ukończyła ona studia podyplomowe dla trenerów grupowych i studium dla pracowników socjalnych. Odbyła ona także wiele kursów oraz szkoleń w tym z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, RTZ, terapii prowokatywnej, NLP. Obecnie w drodze do Certyfikacji w trakcie akredytowanego kursu psychoterapii (PTP) w zakresie podejścia systemowego oraz ericksonowskiego w Katowickim Instytucie Psychoterapii.


      E-mail: patrycja.madej@centrumpsychoterapii.eu
      Skype: cp_patrycja.madej

      Ilona Roeding

      Centrum Psuchoterapii - Ilona RoedingIlona Roeding jest doświadczonym psychoterapeutą i psychologiem specjalizującym się w terapii indywidualnej, treningach rozwojowych oraz zajciach psychoedukacyjnych dla rodziców, dzieci i modzieży. Ponadto współpracuje z jednostkami typu ośrodki pomocy społecznej, szkoły, fundacje, świetlice socjoterapeutyczne gdzie realizuje autorskie programy o charakterze psychoedukacyjnym i ogólnorozwojowym, dostosowane do potrzeb uczestników.


      W swojej pracy klinicznej Ilona Roeding wykorzystuje podejście integracyjne do procesów psychoterapii uwzględniając w szczególności metody wywodzące się z kierunków humanistycznych, poznawczo-behawioralnych oraz psychodynamicznych. Odwołuje się także do szerokiego zakresu metod pracy takich jak pogłębiona analiza, psychodynamika, racjonalna terapia zachowań (RTZ), czy też neurolingwistyczne programowanie (NLP).


      Ilona Roeding specjalizuje się w pracy indywidualnej z osobami nastawionymi na rozwój osobisty, pokonywanie własnych trudności i ograniczeń oraz borykającymi się z trudnościami natury psychicznej i emocjonalnej. Zajmuje się takimi zaburzeniami klinicznymi jak zaburzenia depresyjne, nerwicowe, fobia społeczna, bezsenność czy też zaburzenia odżywania. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców i wychowawców z zakresu profilaktyki uzależnień, a także rozwojowych zajęć warsztatowych realizownych w świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.


      Ilona Roeding ukończyła naukę w Instytucie Psychologii Stosowanej w Warszawie (psychoterapia) oraz na Uniwersytecie SWPS (psychologia rozwoju osobistego). Odbyła także wiele kursów i szkoleń, w tym w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, mediacji sądowych oraz doskonalących kompetencje trenerskie. Dbając o własny rozwój osobisty bierze regularnie udział w doskonaleniu swoich kompetencji oraz poddaję swoją pracę superwizji.


      E-mail: ilona.roeding@centrumpsychoterapii.eu
      Skype: cp_ilona.roeding

      Łukasz Rogacz

      Centrum Psuchoterapii - Łukasz RogaczŁukasz Rogacz jest doświadczonym coachem i psychologiem specjalizującym się w coachingu indywidualnym, grupowym i team coachingu w obszarach życiowych oraz zawodowych. Pracuje zarówno z klientami indywidualnymi jak i współpracuje z organizacjami i firmami prywatnymi. Swoją praktykę coachingową prowadzi zgodnie z wytycznymi International Coach Federation (ICF).


      W swojej pracy coachingowej Łukasz Rogacz wykorzystuje zarówno wiedzę teoretyczną z zakresu coachingu ale także swoje doświadczenie zawodowe zdobyte jako handlowiec, a następnie jako manager. Podczas wieloletniej pracy z zespołami handlowców rozwijał i pogłębiał wiedzę z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego człowieka. W trakcie sesji coachingowych posługuje się różnorodnymi narzędziami pracy m.in. modelem Dilts’a, analizą SWOT, modelem GROW, narzędziami do wyznaczania celi SMART, RTZ, matrycą zarządzania czasem, pracą nad przekonaniami.


      Łukasz Rogacz specjalizuje się w pracy indywidualnej z osobami nastawionymi na rozwój osobisty, realizacje wyznaczonych celi oraz przekraczanie własnych barier i ograniczeń. Pomaga m.in w sytuacji podejmowania ważnych decyzji, przy zmianie lub wyborze ścieżki zawodowej, wypaleniu zawodowemu, trudnościach związanych z asertywnością lub efektywnością.


      Łukasz Rogacz ukończył studia Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Następnie przez kilkanaście lat zdobywał wiedzę jako handlowiec, a następnie jako manager. Chcąc zgłębiać swoją pasję ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS ze specjalnością psychologia rozwoju osobistego. Studia w SWPS umożliwiły mu zdobycie wszechstronnej wiedzy psychologicznej oraz przygotowały gruntownie do wykonywania zawodu coacha i psychologa. Dbając o własny rozwój osobisty bierze regularnie udział w doskonaleniu swoich kompetencji oraz poddaję swoją pracę superwizji.


      E-mail: lukasz.rogacz@centrumpsychoterapii.eu
      Skype: cp_lukasz.rogacz